Yeniden Refah’tan Kılıçdaroğlu’na destek iddiasına yalanlama

ANKARA – Yeniden Refah Partisi, 14 il başkanlığının Cumhur İttifakı cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan yerine Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını destekleyeceğine dönük haberler üzerine açıklama yaptı.

Cumhur İttifakı’na YSK’ye listeler teslim edilmeden saatler önce katılma kararı alan Yeniden Refah Partisi, söz konusu haberleri “asılsız iddia” olarak niteledi. 81 il başkanının ve 926 ilçe başkanının Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’a destek verdiği belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Bazı basın organlarınca partimizin yükselişini önlemek için, asılsız iddialar içeren haberler yayınlanmıştır. 81 il Başkanımız, 926 ilçe Başkanımızla birlikte tek vücut olarak Genel Başkanımızın ve Genel Merkezimizin arkasındadır. Yeniden Refah Partisi teşkilatları olarak, bu asılsız. masa başı haberlerin amacının farkındayız. Partimizin yükselişinin birilerinin uykularını kaçırdığı anlaşılmaktadır. Bunlar beyhude ve boş uğraşlardır. Bu asılsız iddialarda bulunanları kınıyoruz. Partimizin hiçbir ferdinden Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayına destek ve oy çıkmayacağı aşikardır. 14 Mayıs seçimlerinden Yeniden Refah Partimiz ve Cumhur İttifakı zaferle çıkacaktır.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir