Şenol Güneş’ten tepki: Amacımız kavga çıkarmak değil

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularına yanıt verdi.

Ligde kendilerini zorlu bir fikstürün beklediğini kaydeden Şenol Güneş,” Güçlü ve güzel rakipler var. Daha güzel maçlar olacağını düşünüyorum. Bu haftadan sonra milli maçlar var. Ondan sonra Fenerbahçe maçı var. Fenerbahçe’yle başlayan, Giresun ve Trabzonspor ile devam eden maçlar var. Hiçbiri kolay değil. Eski öğrencim Rigobert Song soyunma odasına geldi, elimi öptü. Sağ olsun çok saygılıdır. Bu meslekte yaşlanmanın artılarından biri de bu, Kamerun Milli Takım Teknik Direktörü gelip size saygılarını sunabiliyor. Herkese nasip olmayacak bir şey.” şeklinde konuştu.

Oynayacakları İstanbulspor maçıyla ilgili konuşan Güneş, “Bir süreçten geçiyoruz. Daha iyi bir oyun oynamak zorundayız. Son oyunumuz akıcıydı ama çok pas hatası yaptık. Son bölümde pas yüzdemizi attırmalıyız. İstanbulspor iyi bir takım. Kolay bir maç olmayacaktır. Ghezzal bugün antrenmana çıkacak. Tayyip Talha ise bugün ve yarın antrenmana çıkmayabilir, değerlendireceğiz. Colley de hastalığından dolayı idmanda olmayacak.” açıklamasını yaptı.

AÇIKLANAN VAR KAYITLARI HAKKINDA

Antep maçı sonrası VAR kayıtlarının açıklanmasını eleştiren Güneş, “Beşiktaş’a şunu yapmasınlar; zaten biz gerideyiz, Gaziantep maçında kırmızıyı gösterenler, diğer maçları göstermediler. O da yanlış, bu da yanlış. Biz bir şey demeden ‘3 puan bekliyor, 6 puan bekliyor’ deniyor. Başkan bunu dedi mi, böyle bir şey yok. Spekülasyon Antep maçındaki VAR kayıtlarını açıklayanlar, ondan sonra başka maçları açıklamadılar. Karar verildi ama karar değiştirildi. Bütün maçları verseydiniz o zaman. Kötü niyet ararsak buluruz.” dedi.

“AMACIMIZ KAVGA ÇIKARMAK DEĞİL”

Play-off konusunda açıklamalarda bulunan Güneş, “Görüşlerimi çok açık söylüyorum, fikrimi belirtiyorum. Tartışma yapılabilir, kararlar da değişebilir. Daha önce değiştiğini gördüm çünkü Olağanüstü bir durum vardı. Başkan fikrini söylediği zaman tepki aldı. Sonunda ne oldu? Başkanın dediği mi oldu? Hayır. Kazanan da sen, şikayetçi olan da sen. Bizden ne istiyorsunuz? Play-off konusunda fikrimi belirttim, burada amacımız kavga çıkarmak değil.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir