Okan Buruk düğmeye bastı, Galatasaray’da savunma alarmı!

Galatasaray, son oynadığı Konyaspor, Adana Demirspor ve Başakşehir maçlarında kalesinde 6 gol gördü. Takımının savunmadaki zaafiyetini gidermek isteyen teknik direktör Okan Buruk‘un bu konuda futbolcularına uyarıda bulunduğu ileri sürüldü.

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, son 3 maçta 6 gol yiyen takımına savunma konusunda uyarılarda bulundu. Özellikle Victor Nelsson‘un olmadığı maçlarda sarı kırmızılı defans hattı alarm verirken, teknik direktör Okan Buruk da bu zaafiyeti gidermek için düğmeye bastı.

Fanatik Gazetesi’nin haberine göre, Buruk’un oyuncularına “Yapmamız gereken ilk şey savunmayı en ileriden başlatmak. Orta alanda önemli eksiklerimiz olabiliyor. Bu konuda kanatlarda görev yapan, merkeze gelerek bu bölgedeki açığı kapatacak” dediği ileri sürüldü.

Defans dörtlüsünü bozmak istemiyor

Sarı kırmızılı takımın hocası bir yandan savunma planlarına çalışırken diğer yandan da bu bölgedeki dörtlüyü bozmamaya çalışıyor. Defans hattında bir sakatlık ya da cezalı olmadığı sürece Sacha Boey, Abdülkerim Bardakcı ve Victor Nelsson’un yerleri garanti.

Sol bekte ise yabancı sınırı nedeniyle Kazımcan Karataş‘ın oynaması bekleniyor. Okan Buruk’un Kazımcan ile özel bir görüşme yaptığı ve genç futbolcuya güvendiğini ve kendisinden beklentisinin yüksek olduğunu söylediği öğrenildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir