Hastalanınca işten atıldı AKP’li başkanın aracının önünde  eylem yaptı

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde Mart ayında işe başlayan ve 3 aylık deneme sürecinden sonra daimi personel olan Musa Elmas, 5 Ekim günü halk otobüsünü sürdüğü sırada sol kol ve bacağında uyuşma hissetti. Otobüsü kenara çekip yolcuları indiren Elmas, ambulans çağırdı.

İlk belirlemelere göre kısmi felç geçirdiği belirtilen Musa Elmas’a gittiği özel hastane epilepsi tanısı konuldu. 4 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra taburcu edilen Elmas’a doktor, verilen ilaçları düzenli kullanması halinde hiç bir sorun yaşamayacağı söyledi. İddialara göre de doktor, vardiya sisteminde düzenli olarak çalışabileceğini belirterek, belediyeye de yazı gönderdi.

İŞ YERİ DOKTOR FARKLI RAPOR VERDİ İŞTEN ATILDI

Bölüm değişikliği talebinde bulunan Musa Elmas, 26 Ekim günü iş yeri doktoru tarafından kontrol edildi. Burada verilen raporda şoförlük yapmaya elverişli olmadığı belirtilerek, “Gece, tek, yoğun ışık ve sesli ortamda, fazla mesai, dikkat gerektiren işleri yapamaz” denildi.

Elmas görev yerinin değiştirilmesini beklerken, 4 Aralık günü AKP’li Samsun Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Anakent Turizm şirketinden gönderilen yazıyla iş akdi sonlandırıldı.

BAŞKANIN MİLYONLUK ARACI ÖNÜNDE EYLEM YAPTI

İşten çıkarılmasının ardından Belediye Başkanı Mustafa Demir ile görüşmek isteyen Musa Elmas, belediye binasına gitti. Ancak görevliler başkanın müsait olmadığını söyledi. Bunun üzerine dışarıya çıkan Elmas, elinde çocuğunun fotoğrafıyla birlikte Başkan Demir’in milyonluk makam aracının önünde oturmaya başladı.

Kısa süre sonra da görevliler yanına gelerek kendisini başkanla görüşmeye götürdü. 9 ay belediyede halk otobüsü kullandığını söyleyen Musa Elmas, “Kısmi felç geçirdiğimi anladım. Otobüsü kenara çektim ve yolculara devam edemeyeceğimi söyledim. 112’yi kendim aradım.

Sonrasını hatırlamıyorum. 4 gün yoğun bakımda kaldım. Bana hastanede epilepsi teşhisi konuldu ve durumumun o kadar ağır olmadığını söylendi. Doktor, kullanmamı istediği bir ilaç vardı. Bunu kurumuma ilettim ve birim değişikliği talebinde bulundum. Karşılık bulmadı ekmeğimizden olduk” dedi.

“BİR BABA AĞLAMAYACAK”

Başkanla yaptığı görüşme hakkında da bilgi veren Elmas, “Başkanla görüştük. Kendisine durumu iletim. Kısım amirleri yardımcı olmak istediler ancak daha önceki cevapları aldım. İş yeri hekiminin kanaat raporuna göre, kendisinin karar veremeyeceğini söyledi. Bir heyetin olduğunu ve itirazda bulunabileceğimi söyledi. ‘Malulen emekli ol’ dedi. ‘Ben kimseye çalışmadan maaş veremem’ dedi. Beni yanlış anladı. Yuvarlak cevaplar verdi. Ben çocuğumun rızkı için buradayım. İtiraz edeceğiz, hukuki süreci başlatacağız. Ben çalışabilirim. Kendi doktorum da bana ilacımı kullandığım sürece hiçbir aksilik yaşamayacağımı söyledi. İş yeri hekiminin kanaatine göre işime son verildi. Bir evde bir baba ağlıyorsa eyvah. Bir baba kolay kolay ağlamaz. Çocuğum oyun yapmak istiyor dizimin dibine geliyor ben gülemiyorum, konuşamıyorum. Benim huzurum, uykularım kaçtı. İşsizlik maaşı alamıyorum şu an. Kendisine oğlumun fotoğramı hediye etmek istedim, bir baksın istedim. Bir baba ağlamayacak” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir