Amazon drone teslimatlarına başlayacağı ülkeleri açıkladı! Peki ya Türkiye?

Şirket ayrıca, College Station, Texas’taki (burada reçeteli ilaç teslimatını drone ile sunmaya yeni başladı) mevcut çabaları takiben, gelecek yıl ABD’nin başka şehirlerinde de drone operasyonlarına başlamayı hedefliyor

Birleşik Krallık ve İtalya’daki drone teslimatları, zamanla daha fazla konuma genişletilmeden önce tek bir tesisten başlayacak. Amazon önümüzdeki aylarda ABD, İngiltere ve İtalya’daki genişleme için belirli yerleri açıklayacağını söyledi.

Amazon müşterileri, kendi bölgelerinde bu seçenek mevcut olduğunda ve ağırlığı beş poundun altında olan uygun bir ürün satın aldıklarında, ürünün drone ile teslim edilmesini seçebilecek. Ofis ve teknoloji malzemeleri, ev ürünleri ve güzellik ürünleri de dahil olmak üzere binlerce ürün drone teslimatı için uygun durumda. Şirket, neredeyse bir yıldır, ilk iki Prime Air lokasyonunda müşterilere ürünleri bir saat veya daha kısa sürede teslim etmek için drone kullandığını belirtiyor.

Amazon drone teslimatlarına başlayacağı ülkeleri açıkladı! Peki ya Türkiye?

Bu arada Amazon, ilk kez geçtiğimiz Kasım ayında sergilediği MK30 drone ile teslimat yapmaya başlamayı planlıyor. Bu model, önceki drone’lardan iki kat daha geniş bir menzile sahip ve daha yüksek veya daha düşük sıcaklıklara karşı geliştirilmiş toleransa sahip. MK30 hafif yağmurda da çalışabiliyor. Amazon’a göre önceki drone’lardan daha küçük, daha hafif ve daha sessiz.

Dahası, MK30’un son modelinin, önceki gün orada olmayan hareketli vinçler gibi nesneler de dahil olmak üzere, teslimat alanındaki engelleri tespit edip bunlardan kaçınabildiği söyleniyor.  Amazon, MK30’un daha yoğun nüfuslu banliyö bölgelerinde yaşayan ve arka bahçeleri daha küçük olan insanlara paketler teslim edebileceğini söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir