AK Parti ve MHP temsilcileri Erdoğan’ın adaylığı için belgeleri YKS’ya teslim etti

AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan için Yüksek Seçim Kurulu’na geldi, belgeleri YSK’ya teslim etti. Ardından AK Parti ve MHP temsilcileri basın mensuplarının karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız

: MHP meclis grubu cumhurbaşkanı seçim kanununun 8. maddesi çerçevesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 14 Mayıs seçiminde aday olarak göstermiştir. YSK’ya başvurusunu yapmıştır. Cumhurbaşkanı Erdoğan MHP ve Cumhur İttifakı’nın adayıdır. Sadece bir seçim değil Türkiye’ye yönelik iç ve dış tehditlere karşı tarihi bir birlikteliktir. Türk milletini ilelebet yaşatacaktır.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay

: Ülkemize ve milletimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Biz MHP olarak ‘Aday belli, karar net’ diyoruz.

AK Parti Grup Başkanvekili İsmet Yılmaz:

Cumhurbaşkanımızı Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmesine yönelik belgelerimizi teslim ettik. Milletimize hayırlı olsun.

YSK uçak kiralayacak

Yurt dışında kullanılacak oylarda da, birleşik oy pusulaları paketlenip mühürlendikten sonra, Arnavutköy 4. Geçici Gümrük Kapısı Seçim Kurulu tarafından YSK’nın kiraladığı THY uçaklarıyla Ankara Esenboğa Havalimanı’na ulaştırılacak. Uçaklarda, komisyon üyeleriyle birlikte Dışişleri’nin görevlendirdiği bir diplomatik kurye ile YSK tarafından görevlendirilecek yeterli sayıda personel bulunacak. Oylar Yurt Dışı İlçe Seçim Kurulu’na teslim edilecek.

Seçmen listeleri

Seçmen listeleri muhtarlıklarda dün askıya çıktı. 14 gün askıda kalacak listede ismi olmayanlar İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne giderek oradan belgesini alıp İlçe Seçim Kurulu’na getirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir